Jiří Hrdlička

3.9.2016 Spartan Ultra Beast Vechec SK - trať 42km+ a 60+ překážek

Trať nakonec měla 46km a 70 překážek s 2200m převýšením.

O závodě

Spartan Ultra Beast 2016 - Vechec a cesta k jeho začátku Celé to začalo nějak na podzim 2015 kdy jsem narazil na závody Spartan Race řekl jsem si, že bych to mohl také zkusit a zjistit co je ve mě. Oslovil jsem SRTG Kladno, zda bych sni mi mohl běžet závod v Praze pro začátek Sprint. V tu dobu se mě ozval Tomáš Dobrota Kučera a nabídl mě, že když chodím do hor zda nechci rovnou zkusit 16.1.2016 Winter Spartan Sprint v Liberci. No a já se nenechal dlouho přemlouvat a souhlasil s registrací. Ale říkal jsem, že nemám nic natrénováno a jsem schopen uběhnout tak 5km s vypětím sil a o překážkách nemám ani potuchy co mě čeká. Tak jsem měl aspoň větší motivaci něco se sebou dělat. Na závod jsem toho moc nepotrénoval jelikož jsem měl dost práce. Před závodní napětí na startovní čáře bylo úžasné nevěděl jsem vůbec co mě čeká a jak to budu zvládat.V samotném závodě jsem s během byl na tom mizerně a pak ve festivalové aréně od nošení pytlů jsem dostával takové křeče, že jsem nemohl ani stát. Dobelhal jsem se ke stěnám před cílem kde jsem sotva v křečích přelezl. Když jsem viděl poprvé Multiring tak jsem se hrozně bál, ale ten jsem zvládl celkem na pohodu jelikož ruce byly ok jen ty nohy. Byl to krásný zážitek proběhnout cílem. Měl jsem to za 90 Burpees. V listopadu 2015 jsem vyhrál lístek na pražský 1/2 Maraton. Což byla další pěkná motivace začít více běhat.Opět jsem té přípravě moc nedal a běžel jsem nejvíce 15km a za ten měsíc také moc nenaběhal. Tak že jsem si opět říkal, že budu zas rád když to prostě nějak doběhnu a zvládnu a že čas 02:06:00 by byl dobrý a pokud bych se dostal tak pod ty 2hodky, že budu nadmíru spokojen. Nakonec celý závod proběhl nad očekávání dobře a v plné síle. Cílem jsem proběhl za 1:47:55 a doteď nechápu kde se ve mně vzala taková rychlost, kterou jsem do nedávna nebyl schopný dát ani na 10km. Závod v Praze Spartan Sprint 24.4.2016 jsem byl již na tom mnohem lépe než třeba v Liberci, ale celkově závod byl mnohem lehčí. Zde za 90 Burpees. Další křest ohněm byl závod Spartan Race Super Kouty. Závod byl krásný a zatím nejlepší co jsem běžel. I tam jsem si sáhl celkem na dno a opět měl v poslední 1 závodu křeče. Hrozně mě tam dali zabrat pytle a nošení kýblů se štěrkem a herkulův kladkostroj, který byl pekelně těžký. Další 3 dni mě hrozně bolely nohy. Ale výsledek závodu nebyl úplně špatný. 60 Burpees V průběhu závodů když přišla informace o plánovaném Spartan Ultra Beast – Vechec a viděl tu krásnou medaili která mě očarovala tak jsem si řekl, že ji prostě musím získat ikdybych se pro ni měl prostě do cíle doplazit. A tak jsem se registroval, že se pokusím doběhnout. Z toho závodu jsem měl veliký respekt jelikož jsem nic tak dlouhého a náročného nikdy neabsolvoval a po Koutech jsem byl vyřízený. Neměl jsem představu jak na to bude tělo reagovat a co vydrží. Do té doby jsem běžel maximálně 28km a to jen 2x a více méně po rovině bez jakýchkoliv dalších překážek. A teď k samotnému závodu Spartan Ultra Beast – Vechec 42+km a 60+ překážek Nakonec trasa měla 46 někdo říká i 50 km, 70 překážek a 2200m převýšení Na závody jsme vyrazili již ve čtvrtek večer vlakem do Košic kde jsme měli rezervované krásné ubytování s wellness vířivkou a saunou která se bude určitě hodit po závodě. Na ubytování jsme dorazili hned ráno v 10:00 vybalili a trochu pospali po cestě vlakem. Pak jsme vyrazili do centra Košic kde jsme došli na jídlo v Indické restauraci. Na večer jsme došli ještě na hotelu do vířivky a sauny a pak rovnou spát. V sobotu ráno jsme stávali v 5:00 a začali se chystat na cestu do Vechec. Na místo jsme dorazili asi po 50 minutách cesty. Vyzvedli registrace, převlékly a uložily věci do úschovy. Pak protáhli a v 8:15 nás čekal start. Na startu jsem nebyl nějak nervozní z toho co mě čeká prostě jsem si říkal že to nějak dopadne. Odpočet – dýmovnice a Start První kolo bylo celkem dlouhé asi kolem 20km a velké díky Tomas Lichner, který mě popoháněl k rychlejšímu tempu, které jsem celkově pak uvítal. Protože jak jsem zjistil na konci závodu jsem se ještě šetřil. V tomto kole jsem nedal oštěp který vypadl, po doběhnutí do festivalové arény kde bylo nejvíce překážek za sebou jsem nedal kůly a pak Multiring s áčkovým Monkey barem. 90 Burpees Do druhého kola jsem vybíhali všichni tři já, Tomas Lichner a Oppolzer Honzik. Ze začátku to moc nešlo a začali se objevovat nějaké křeče. Nakonec přešli a dalo se lépe pokračovat. V tomto kole bylo hodně kopců i překážek.Nedal jsem oštěp, multiring s áčkovým Monkey barem. 60 Burpees Třetí kolo jsem již vybíhal sám a zrovna se míjel s kluky kteří akorát dobíhali druhé kolo. V tomto kole nejvíce dalo hlavně zabrat v místě lomu kde se nosila vědra se štěrkem a to kolem dokola celkem velký okruh. V tomto kole již nebylo tolik překážek. Na konci jsem nedal Long monkey bar který prý měl 30m kde jsem dolez do 2/3. 30 Burpees V závodě jsem si vyzkoušel zas nové překážky jako bylo tahání pluhu a klád na řetězu. Byl jsem moc rád, že pytle na nošení nebyly pekelně těžké jako v Koutech kde jsem opravdu trpěl. V předchozích závodech jsem měl problémy s memory testem. Od závodu v Košicích jsem vždy memory zatím dal. Tentokrát Memory test TRK48XXL jsem také dal a byl 2x což mě ušetřilo 60 angličáků :-) Ale velké zklamání bylo, že závodníci si memory test psali na ruce a podobně a další věc, že opět šidili Burpees :-( Každopádně celková trasa a překážky byly skvěle připraveny, trasa perfektně značená, jen mě trochu vadilo stále se opakující konečné překážky, ale co zas se dalo potrénovat šplhání, tahání a hlavně kůly dvakrát jsem je dal :-) Děkuji www.acentrum.cz za potisk trička, Tomáš Kučera za vytvoření loga a Alesia Kučerová( Můj Gym ) za fyzickou přípravu na trénincích. Jen mě mrzí, že jsem tu přípravu dost flákal a mohl zaběhnout ještě o trochu lepší čas, ale hlavní je že jsem si závod fakt užil a zas posunul své hranice okus dál a zjistil že 46km není až tak tolik jak se může zdát :-))